Kolik žen stále ještě řeší své vztahy tím, že neustále hledají chybu v sobě?! Tím mám na mysli, že když jsou s partnerem, který odmítá naslouchat, odmítá je přijímat takové, jaké jsou, odmítá komunikovat, hraje pasivně-agresivní hry…. a žena neustále hledá způsob, jak se k muži přiblížit, jak opět nastolit harmonii, jak ho přinutit, aby konečně dospěl… jak změnit sebe, aby její partner změnil přístup k ní…. I to je manipulace, protože žena vymění samu sebe za roli dobré partnerky, aby vyhověla a aspoň někdy tak mohla uspokojit svůj hlad po lásce a kontaktu od muže, který nemá ochotu se dělit o svou energii. Řeknu vám to upřímně z vlastní zkušenosti i se stovkami klientů….

ženy trpící ve vztahu

V 97 % jsem vypozorovala, že ať děláte, co děláte, když jste ve vztahu s partnerem, který vám není ochoten věnovat dostatek pozornosti, času nebo energie, pokud se uráží, jedná proti vám, lže nebo se vymlouvá, pak není chyba v tom, co děláte nebo neděláte špatně, ale příčina je ve volbě partnera, pro kterého není vztah prioritou. On má zkrátka jiné zájmy, ač vám to nikdy nepřizná. Chce mít především svůj klid, své zájmy nebo své kamarády. Občas se trochu posnaží, aby vás neztratil a vy tak získáte další naději na lepší zítřky. Pak si zase dlouho hledí svého a vy hladovíte a čekáte na zázrak. Pak vás jednou za čas nakrmí a vy cítíte extázi, která je ve skutečnosti příčinou vaší závislosti. A pak je zase chladný.

Nezměníte ho. Pokud jste zkoušela měnit sebe a svůj přístup a nepomohlo to, už to nezkoušejte. Jediné, co podle mě funguje, BUĎTE SAMY SEBOU. Co k vám nepatří, to odpadne, a co k vám náleží, to přijde. Nemá smysl se přizpůsobovat a hrát hry na dobré ženušky, pečovatelky, ustupovat, přizpůsobovat se a nechat se zneužívat. Nemá smysl ani si hrát na příliš nezávislou, na tu, co nikoho nepotřebuje, na bezchybnou, dokonalou nebo silnou. Pokud vás muž nepřijímá ve vašich slabších polohách, pak je sám slabý a od takového muže nemůžete očekávat oporu a stabilní vztah. Najdi si takového, který tě má rád takovou, jaká jsi, aniž bys na sobě musela cokoliv měnit. Najdi si takového, který se nezalekne tvých emocí a tvé temnoty. Takový muž ví, že ty jsi jeho anima. A ten tě nikdy nepotopí, když se cítíš osamělá nebo smutná. Není to vždy jen o tobě, je to i o tom, co si necháš od druhých líbit. Věř, že pro každou ženu se najde ten nejlepší muž, pokud oba chtějí spět k harmonii a vytvářet si pěkný vztah. Ženy i muži se mění.

Už není potřeba setrvávat ve starých rodinných tradicích a pěstovat toxické vztahy. Můžeš se rozhodnout.

Podobné příspěvky